Kilka rad dla przyszłej mamy

Kilka rad dla przyszłej mamy
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Każda kobieta, która ma zamiar zajść w ciążę zaczyna o siebie bardziej dbać. Stajemy się bardziej uważne i ostrożne. Jednak lepiej dmuchać na zimne, niż się oparzyć.

Zmiana diety i poprawa stylu życia to pierwsze, o czym należy pomyśleć. Dieta przyszłej mamy musi być bogata w produkty posiadające błonnik, magnez, jod, cynk, żelazo. Magnez uaktywnia enzymy, odgrywające ważną rolę w układzie nerwowym, przeciwdziała skurczom i drżeniu rąk, uczestniczy w budowie układu kostnego, zębów i zmysłu wzroku. Jod u mamy zapobiega problemom hormonalnym, natomiast u dziecka kalectwu umysłowemu. Cynk wspomaga rozwój immunologiczny dziecka i jego wzrost i rozwój w brzuszku mamy. Żelazo natomiast umożliwia transportowanie tlenu i dwutlenku węgla w drodze mama- płód i zapobiega niedokrwistości. Ważna jest przy tym witamina C, która dopomaga wchłanianiu żelaza oraz umacnia wytrzymałość organizmu. Każda przyszła matka powinna wiedzieć także o tym, jak istotne jest regularne zażywanie Folika, tak zwanego kwasu foliowego. Minimalizuje on wady rozwojowe embriona, a także determinuje właściwe akcje metaboliczne i wzrost komórek. Jak wiadomo, suplementy diety są niezwykle ważne w trakcie ciąży i po niej. Odpowiadamy przecież teraz nie tylko za siebie, ale także za życie maluszka, którego przez ten czas nosimy w brzuszku.

O wszelkich zasadach prawidłowego żywienia oraz o tym jak rozwija się płód możemy poczytać na forach i portalach poświęconych ciąży. Znajdziemy na nich porady, które będą nam pomocne przez cały ten okres, a po urodzeniu dziecka przeczytamy tam o jego opiece, możliwe, że znajdziemy inne matki, które pomogą nam i wesprą w cięższych chwilach. Kolejnym miejscem, do którego warto zajrzeć, jest apteka internetowa, gdzie znajdziemy tanie produkty potrzebne dziecku i poczytamy o zapobieganiu chorobom. Tanie leki to domena tych internetowych sklepów.

Obok odżywiania znaczącą rolę pełni także pielęgnowanie naszej skóry. Wiadomo, że po okresie ciąży skóra traci giętkość, rozciąga się, stąd rozstępy, cellulit. By tego uniknąć należy dbać o nią już przed ciążą, wzmocnić ją balsamami i masażami. Takie kosmetyki sklep internetowy, czy apteka posiadają w codziennej ofercie. Na każdej witrynie znajdziemy cały zestaw artykułów dla mamy i dziecka, a nawet całe portale poświęcone macierzyństwu. Szeroka oferta asortymentowa zezwoli na wybór kosmetyku na wszystkie partie ciała. W szczególności warto dbać o piersi i brzuch, ponieważ to one będą najbardziej narażone na zmiany. Po terapiach pielęgnacyjnych będzie im lepiej powrócić do formy i poprzedniego kształtu.

about author

admin

related articles

Frazy kluczowe: baront schody, Sieciowy amplituner AV Yamaha RX-A850, redox extreme efekty, trioxygen 5, biceps 34cm, Aquaclear przydomowe oczyszczalnie ścieków, Usuwanie owłosienia żary, ra nails lakier hybrydowy, pantomograf Gliwice, Drepo zadaszenia tarasów, Porównanie 2016 technorattan kontra polipropylen